DNA Valokuitu Plus –modeemi EG300A FTTH-talouksiin

  • 5,50 €/kk 36 kk
  • 8,25 €/kk 24 kk
  • 16,50 €/kk 12 kk

DNA Valokuitu Plus modeemissa on tehokas langaton netti ja valmiit asetukset DNA:n verkkoon

  • Avaimesi DNA:n valokuituverkkoon ja jopa 1 Gt (1000 Mbit/s) nopeuksiin.
  • Nopea nettiyhteys kodin kaikille laitteille: lataa, verkkopelaa ja surffaa vauhdilla
  • Kantavampi ja nopeampi langaton netti (AC-WLAN).
  • DNA:n verkossa testattu ja räätälöity, toimintavarmuus huipussaan

Tällä modeemilla pistät kaikki kotisi laitteet nettiin: pelikonsoli, tietokone, tabletti, digiboksi, televisio, eikä netti töki tai tahmaa. Modeemissa on tehokas langaton netti, joka toimii kahdella eri taajuusalueella ja uudella tekniikalla. Valokuitu Plus -modeemilla varmistat nettisi nopeuden sekä toimivuuden kymmenille laitteille ja kaikille käyttäjille.

Tekniset tiedot

Näyttö
Näyttö
LED-valot hipaisukytkimellä
Yhteydet ja liitettävyys
WLAN
Kyllä
Modeemitekniikka
FTTH
WLAN maks. laitemäärä
32
Verkko-ominaisuudet
FTTH SFP
Yhteensopivuus
Yhteensopivuus
Ei yhteyttä USB:n kautta
Muut tiedot
Muut ominaisuudet
4 kpl 1 GB LAN Ethernet-porttia, 1 kpl 1 GB WAN Ethernet-portti, 1 x SFP-portti, IPv4 ja IPv6 -yhteensopiva , DNA kustomoitu käyttöliittymä, WPS, USB-portti, parental control, edistyneet porttiohjausasetukset
Myyntipaketin sisältö
Inteno EG300AC -modeemi, DNA-pikaohjeet, SFP-sovitin, 3 kuitujohtoa SC/UPC, SC/APC ja LC/APC (SC/UPC toisessa päässä), Ethernet-johto turvallisuusohjeet
Valmistaja
Inteno
Valmistajan takuu
24 kk
Valmistajan tuotekoodi
EG300AL-AC
Liitäntätyyppi
WLAN
Ethernet
Ethernet-liitännän maksiminopeus
1000 Mbit/s
Ethernet (LAN) -liitännät
5 x 1 Gbit/s (joista yksi WAN)
Verkkotekniikka
FTTH
Laitetyyppi
Modeemi
Verkon teoreettinen maksiminopeus
1000 Mbit/s
WLANin teoreettinen maksiminopeus
1300 Mbit/s
WLANin kantavuus
Erinomainen
WLAN-standardi
802.11ac Dual-Band
WLANin taajuusalueet
2.4ghz
5ghz